Top 3: klaidingi būdai "susitvarkysiu pats plastikus"

1. Kabės, metaliniai tinkleliai.

Labai populiarus bamperių, bei plastikinių detalių remonte, bet čia „gražus“ marketingo triukas. Kiekvienas yra susidūręs Google paieškoje rodoma reklama apie kabes gražiai – greitai susitvarko.

Deja NEREKOMENDUOJA naudoti. Klausimas kyla –  Kodėl? 

Kiekvienas plastikas turi savo lydymosi temperatūra ir t.t. Įkaitinta kabė, tinklelis, tiesiog įdeginamas į plastiko trūkio vietą, ji pažeidžia, išdegina. Su laiku pradeda rudyti,  atsiranda pūslės po dažais, galiausiai trunka trūkio – lūžio vietoje.

2. Epoksidiniai klijai, monent klijai, hermetikai…

Dažniausiai ant epo – moment klijų pakuotės matome paveiksliukus, kad klijuoja viska. 
Plastikas polimerinė (naftos) medžiaga, sintetinių ir pusiau sintetinių polimerinių medžiagų grupė. Epo – klijai užpildo trukusią vietą ir kristalizuojasi, bet jų tvirtumo savybės laibai silpnos.

3. Poliesterinė (epoksidinė) derva, stiklo pluoštas.

Poliesterinė derva: tvirta, mažo elastingumo medžiaga. Plastikas ir epo klijai dvi skirtingos medžiagos, jos niekad nesukibs, nesiklijuos.
Epoksidinę dervą galima naudoti: su anglies, stiklo pluoštu ir kitais audiniais, bet ne plastiko remonto darbams. Sukietėjusi derva su stiklo pluoštu, tiesiog padaro „kevalą” storina, sunkina detale, bet lūžusios dalies netvarko.

Pats efektyviausias plastiko tvarkymo būdas, karšto oro virinimo fenas, temperatūra keičiama palaipsniui taip nepažeidžiamas plastikas ir jo tvirtumo savybės nesikečia. Suvirinimo juostelės „elektrodai“, jų pločiai, storiai leidžia dar efektyviau ir greičiau sutvarkyti – suvirinti sulūžusias plastiko vietas. Tiksliai, pilnai užpildo trūkusio plastiko vietą. Detalė – dalis plastiko, vėl tampa tvirta ir tinka tolimesniam naudojimui.
Rinkis teisinga plastiko tvarkymo būdą, Nemesk pinigų į balą!